Zarejestruj się  

Ocena wątku:
 • 2 głosów - średnia: 4.5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Regulamin serwera

#1
[Obrazek: logo.png]
REGULAMIN SERWERA VENTGARD


By zagwarantować każdemu dobrą grę na serwerze, KAŻDY użytkownik społeczności powinien przestrzegać tych zasad.
Pamiętajcie - nie jesteśmy sztywną, surową moderacją - w większości przypadków raczej zostaniecie po prostu ostrzeżeni bądź wyciszeni.
Jednakże w poważnych przypadkach może się to zakończyć całkowitą blokadą konta.
Zawsze możecie się odwołać tutaj bądź zakupić odblokowanie konta tutaj.
Pamiętaj, że regulamin może ulec zmianie, by poprawić przejrzystość, usunąć bądź dodać poszczególne punkty. W większości przypadkach będziemy Was o tym informować.1. Nie cheatuj/Nie używaj wspomagaczy

Każdy klient, launcher, mod, który daje Ci znaczną przewagę w rozgrywce należy do wspomagaczy. Możesz używać tylko tych modyfikacji, które nie dają znaczącej przewagi w rozgrywce (np. Optifine, Better PvP, Voxel Map).
Przykładowymi zakazanymi wspomagaczami są: fly, aimbot/killaura itp., Jesus, Entity Tracker, Speed Hack.

Bycie na zabronionym kliencie, launcherze, modzie w trakcie gry na serwerze Ventgard jest zabronione, nawet jeśli nie używa się jego możliwości. Po prostu nie ma innego powodu dołączania na serwer z cheatami jak nie cheatowanie Smile. Jeżeli nie jesteś pewien, czy dana modyfikacja jest dozwolona - wyślij wiadomość prywatną z zapytaniem do jednego z moderatorów.


2. Makra

Makr możesz używać tylko do wprowadzania komend, używania czarów, przypisywania slotów itp. Makra, które zapętlają daną akcję nie są dozwolone, gdyż dają zbyt dużą przewagę.


3. Nie nadużywaj bugów, błędów czy exploitów

Każde zachowanie, każda rzecz, która jest niezamierzona przez twórców i daje graczowi przewagę lub może być w inny sposób wykorzystane, jest błędem/bugiem. Przekazywanie informacji o bugu innym osobom niż członkom moderacji jest zabronione i każde takie zachowanie będzie karane (opuszczanie mapy, kopiowanie, posiadanie i rozprzestrzenianie nielegalnie zdobytych przedmiotów, omijanie blokad dungeonów to tylko część przykładów).

Niewiedza, że coś jest błędem/bugiem nie jest wymówką i również możesz zostać ukarany. Jeżeli nie jesteś pewny czy coś jest bugiem możesz wysłać wiadomość prywatną do któregoś z członków administracji. Jeżeli znajdziesz buga i go zgłosisz, to nigdy nie zostaniesz za to ukarany, chyba że sam później tego użyjesz


4. Nie przeklinaj, nie obrażaj ani nie nękaj ludzi

Obejmuje pomijanie cenzurowanych słów. Nikt się nie doczepi do jednego czy dwóch przekleństw, chyba że Twoja wypowiedz polega na zasadzie "co drugie słowo to przekleństwo" bądź są skierowane w daną osobę. (Dotyczy to między innymi rasizmu, seksizmu, molestowania seksualnego, poniżania graczy, ignorowania próśb o zaprzestanie ich denerwowania, wyśmiewania się z chorób psychicznych i innych problemów psychologicznych, sugerowania samobójstw i żartów).


5. Nie spamuj

Spam to wysyłanie wiadomości bardzo szybko bądź wysyłanie wiadomości bez żadnego sensu / użytecznej treści w celu zaśmiecenia czatu (dotyczy to również komend typu /pay /msg /helpop).


6. Nie oszukuj graczy

Zaliczamy do tego sprzedaż przedmiotów po znacząco zawyżonej cenie, nakłanianie kogoś do zaniżania ceny przedmiotu, nakłanianie kogoś do zakupu przedmiotu, który nie był obiecany itp.


7. Nie reklamuj się / innych

Reklamowanie treści związanych z serwerem Ventgard jest dozwolone, jeśli spełniają pewne warunki przedstawione poniżej. 
Reklamowanie treści YouTube, Twitch, serwerów Minecraft itp. niezwiązanych z Ventgard'em jest zabronione. Możesz rozmawiać o każdym z nich, ale podawanie bezpośredniego linku/IP w celu reklamy nie będzie tolerowane. 
Linki z zaproszeniami na serwery Discord (z wyjątkiem serwerów Ventgard) i podobnych platform stron trzecich są dozwolone tylko przez Wiadomość Prywatną za pozwoleniem adresata.

Reklama na czacie jest dozwolona, gdy:
 • Podajesz treści związane z serwerem Ventgard (sklepy, filmy, streamy itp.) oraz...
 • Robisz to maksymalnie raz na 30 minut oraz...
 • Jesteś autorem treści (streamerem, YouTuberem itp.) oraz...
 • Robisz to nie więcej niż 6 razy w ciągu dnia oraz...
 • Jeżeli jest to stream, to zobowiązujesz się transmitować przynajmniej przez godzinę treści z serwera Ventgard od momentu zareklamowania się i nie będziesz się w tym czasie przełączać między innymi serwerami/grami (by zapobiec sytuacjom, gdy gracze reklamują się na czacie, by pograć przez minutę na serwerze, a następnie przejść na inny serwer, by zareklamować co innego)

8. Nie podszywaj się pod graczy i administrację

Zmiana nicku w MC bądź na serwerze na nick podobny do innego gracza / administratora i / lub twierdzenie, że jesteś administratorem, gdy nim nie jesteś (bez ich WYRAŹNEJ zgody) jest niedozwolone.


9. Nie kupuj ani nie sprzedawaj przedmiotów na serwerze za realną gotówkę bądź przedmioty z innych serwerów

Obejmuje to używanie prawdziwych pieniędzy lub czegoś innego wartego prawdziwe pieniądze, usługi / przedmioty z innych serwerów.


10. Zasady dotyczące kont alternatywnych (multikont)

W grze możesz używać alternatywnych kont MC. Jeśli jedno z Twoich kont złamie regulamin, wszystkie otrzymają taką samą karę.
Jeśli zostałeś zbanowany, nie możesz korzystać z multikonta, by kontynuować grę, ponieważ jest to omijanie bana.

Każdy, komu dobrowolnie przyznasz dostęp do swojego konta, może korzystać z konta jak z własnego. Dodatkowo, jeśli konto narusza jakiekolwiek zasady serweru Ventgard, zostanie to uznane za wykroczenie przeciwko temu kontu, niezależnie od tego, kto z niego korzystał. Z tych powodów udostępnianie kont jest wysoce odradzane.


11. Nie ujawniaj informacji

Wyciek informacji o niepublikowanych treściach lub aktualizacjach, w tym o zablokowanych obszarach, jest zabroniony. Możesz mówić o niewydanej treści, która została pokazana publicznie, bądź o której pojawiła się oficjalna informacja przez osoby do tego uprawnione.


12. Żadnych nieodpowiednich nazw użytkowników, nicków itp.

Nazwy użytkowników, nicki itp. zawierające wulgarny bądź obraźliwy język, bądź aluzje są niedozwolone. Dotyczy to wszystkich języków. Skórki graczy, które są obraźliwe lub nagie również są niedozwolone i muszą zostać zmienione na treści nienaruszające regulamin.


13. Zakaz botów w grze

Żaden powód nie daje Ci pozwolenia do marnowania slotów na serwerze kontami botóww. Dozwolone są boty poza grą, które wykorzystują informacje dostarczone przez publiczne API (Konkretny przykład: Konfigurowanie botów w różnych lokacjach do śledzenia i wysyłania informacji gdy pojawi się boss, zwolni się dungeon)


[Obrazek: logo.png]

#2
Nastąpiła zmiana regulaminu
Właściwie za dużo się nie zmieniło - zasady takie same jakie były.
Po prostu regulamin stał się bardziej czytelny i bardziej przyjazny młodszym graczom - łatwiejszy język SmileSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości