Zarejestruj się  

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zostać GameMasterem?

[Obrazek: logo.png]

Ekipa GM odpowiedzialna jest głównie za tworzenie nowego contentu, nowych zadań i wyzwań, organizowanie wydarzeń itp. W skrócie - robią wszystko, by gracze mieli co do roboty na serwerze i się nie nudzili Smile
Ze względu na charakter rangi, GameMasterzy muszą być w ścisłej współpracy z budowniczymi. To oni dają im wskazówki, jak dana lokacja powinna wyglądać, jaki powinien panować nastrój itp. Z tego względu powinieneś/powinnaś umieć między innymi pracować w zespole.

Poniżej znajdziecie parę pytań, które pomogą wam rozwiać zapewne większość wątpliwości Smile

1. Jak złożyć podanie na Trial GM?

Po pierwsze - musisz być zarejestrowany/-a na forum i potwierdzić swój e-mail - byś mógł tworzyć wątki i posty. Wtedy w tym dziale powinieneś/powinnaś utworzyć wątek o nazwie [TrialGM] nick, gdzie nick to Twoja nazwa postaci na serwerze, na której chcesz posiadać rangę administracyjną.
Podanie powinno zostać napisane według poniższego wzoru (spoiler). Postaraj się o estetykę podania, gdyż ono powinno być Twoją wizytówką Wink

Kod:
1. Twój nick:
2. Twoje imię:
3. Wiek:
4. Czy posiadasz aktywne konto VIP/Sponsor?:
5. Czy posiadasz doświadczenie na tego typu stanowisku?:
6. Jak długo grasz na naszym serwerze?:
7. Jakie masz doświadczenia z innymi grami MMO-RPG / RPG?:
8. Czy znasz i umiesz się posługiwać repozytorium GIT?:
9. Dlaczego Ciebie powinniśmy przyjąć?:
10. Coś od siebie:

2. Jakie wymagania powinienem/powinnam spełniać?

W przeciwieństwie do moderatorów, tutaj już stawiam wyższe wymagania. GameMaster powinien mieć przynajmniej 16 lat oraz być kreatywny - wymyślanie zadań i contentu to bardzo wymagające zadanie. Poza tym powinien umieć posługiwać się pluginem MythicMobs - tworzenie mobów, konfiguracja dropu i przedmiotów, umiejętność tworzenia skomplikowanych umiejętności (łańcuchowe, warunkowe itp.). Dodatkowo, ze względu na to iż nie posiadamy jeszcze serwera testowego, to znajomość repozytorium GIT byłaby dodatkowym atutem Smile
Ponadto musisz mieć sprawny mikrofon.

3. Jeżeli moje podanie zostało odrzucone, to kiedy mogę napisać kolejne?

Kolejne podanie możesz napisać po upływie pełnych czterech tygodni od momentu odrzucenia podania.

4. Czy mogę wyrażać opinie na temat innych osób?

Oczywiście - jest to forum dyskusyjne, a rekrutacja przybiera postać wątku, żeby móc wyrazić opinię na temat danej osoby - każda opinia jest ważna. Nie mniej ważne są jednak umiejętności i doświadczenie, które w przypadku tej rangi są kluczowe.

5. Czy będąc w ekipie serwera będę mieć zakaz grania na innych serwerach?

Głupie pytanie, lecz z takowymi się niestety spotkałem.
Otóż nie - nie wymagam byście grali tylko na serwerze Ventgard, czy też aby większość czasu poświęcać właśnie na pisaniu zadań na serwer. Nie wiem do końca skąd się biorą takie pytania, ale wolę rozwiać wszelkie wątpliwości.
[Obrazek: b.php?s=4629&type=background]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
4 gości